omnie

Angelika Raczkowska

Radca Prawny

Jestem radcą prawnym wpisanym na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Toruniu. Ukończyłam studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Na wskazanym wydziale uzyskałam również tytuł zawodowy na kierunku administracja. Aplikację radcowską odbywałam w Toruniu. Zdobywanie specjalistycznej wiedzy kontynuowałam na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie z sukcesem zakończyłam naukę na studiach podyplomowych z zakresu prawa pracy oraz prawa spółek. W międzyczasie zdobyłam również uprawnienia do wykonywania zawodu mediatora sądowego. W zawodzie prawnika pracuję już od wielu lat. W tym czasie zdobyłam bogate doświadczenie w wielu dziedzinach prawa, zarówno w obsłudze klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Swoje centrum działalności zawodowej skoncentrowałam w Płocku i to właśnie tu obecnie prowadzę kancelarię prawną, udzielając porad prawnych osobom z Płocka i okolic.

Po latach spędzonych podczas obsługi klienta i na sali sądowej skoncentrowałam swoją działalność na sprawach z zakresu szeroko rozumianego prawa cywilnego. Swobodnie poruszam się w szczególności w obszarze prawa zobowiązań (umowy), prawa rodzinnego, prawa spadkowego oraz prawa pracy, a także prawa gospodarczego. Swoją pomoc oferuję jednak również w innych dziedzinach prawa. Poza prowadzeniem spraw osób fizycznych zajmuję się również obsługą przedsiębiorców, w tym spółek prawa handlowego.

Prowadzę własną kancelarię prawną w Płocku, jednak udzielam porad prawnych klientom z całej Polski, w tym również zdalnie. Do każdego Klienta podchodzę indywidualnie, a każdą ze spraw rozpatruję przez pryzmat pozyskanych od klienta okoliczności faktycznych. W mojej pracy nie ma miejsca na schematy. Wszelkie podejmowane przeze mnie działania są ukierunkowane na dobro Klienta, tak aby postępowanie zakończyło się w najbardziej korzystny dla niego sposób. Podkreślenia wymaga fakt, że dobry prawnik stanowi nieocenioną pomoc dla Klienta w załatwianiu wszelkich spraw z różnych gałęzi prawa. Z uwagi na częste nowelizacje, przepisy stale ulegają zmianom, dlatego ogromny nacisk kładę na stałe poszerzanie swojej wiedzy oraz bycie na bieżąco z aktualnie obowiązującym stanem prawnym. Skuteczny prawnik powinien nie tylko biegle znać przepisy prawa, ale także powinien mieć doświadczenie i praktykę sądową. Cechami charakterystycznymi dobrego prawnika powinna być także rzetelność oraz zdolność analitycznego myślenia. Moja Kancelaria prawna zapewni Państwu właśnie taką pomoc. Zdaję sobie sprawę z tego, że sprawy sądowe są dla moich klientów bardzo stresujące, dlatego staram się na bieżąco informować o każdej podjętej w sprawie czynności oraz odpowiadać na telefony oraz wiadomości. Współpraca ze mną oparta jest o zapisy zawartej pomiędzy mną, a klientem umowy. Dzięki temu klient już na początku poznaje całkowite koszty prowadzenia sprawy oraz warunki współpracy.

Należy pamiętać, że od wielu lat radca prawny ma takie same uprawnienia jak adwokat i może występować nie tylko w charakterze pełnomocnika przed sądem, ale również w charakterze obrońcy oskarżonego. Jeżeli potrzebują Państwo pomocy prawnej adwokata bądź radcy prawnego, w szczególności w okolicach Płocka, zapraszam do kontaktu. Moje usługi prawne oparte są na fachowej wiedzy, doświadczeniu oraz ogromnym zaangażowaniu w każdą sprawę.

Nasza Współpraca

1

Umów się na spotkanie

Podczas spotkania wysłucham na czym polega problem, zapytam o istotne szczegóły, udzielę wstępnej porady prawnej oraz wycenię usługę. Doskonale rozumiem, że problemy prawne są dla moich Klientów bardzo stresujące, dlatego pomoc prawna dostępna jest u mnie „od zaraz”.

2

Podpiszemy umowę

W razie zdecydowania się na prowadzenie sprawy podpiszemy umowę, aby z góry wiadomo było ile będzie kosztować prowadzenie sprawy. Możemy również rozłożyć płatność na dogodne raty.

3

Przedstawię najdogodniejsze rozwiązanie

Od udzielenia porady prawnej, poprzez przygotowywanie pism procesowych i mediację, aż po reprezentowanie przed sądem - w zależności od tego, co będzie korzystniejsze dla Klienta. W trakcie sprawy na bieżąco informuję Klientów o stanie ich sprawy i podjętych przeze mnie krokach prawnych.

4

Zakończenie współpracy

Po zakończeniu postępowania pomogę w egzekucji należności oraz uzyskaniu niezbędnych dokumentów z Sądu, w tym m. in. odpisów orzeczeń.